Ce gatim zilnic?, de zi cu zi, mancaruri pregatite foarte des, specialitatea casei(fiecaruia)

« Older   Newer »
  Share  
view post Posted on 6/6/2015, 16:15

HOINAR de-al CASEI
>>>>>

Group:
Administrator
Posts:
9,190
Location:
Italia

Status:


Am piadine si nu stiu cum sa le fac...adica nu cred ca le-am facut vreodata...Nico, esti online? :)
 
Top
view post Posted on 6/6/2015, 21:49
Avatar

HOINAR de-al casei
>>>>

Group:
Moderatori
Posts:
574

Status:


Kris ,pai se mananca cu branza, mezeluri, carnati, legume....combinatii intre ele... impaturite in doua ...dar si cu nutella sau gem ..in loc de paine.
 
Web|  Top
view post Posted on 6/6/2015, 23:22

HOINAR de-al CASEI
>>>>>

Group:
Administrator
Posts:
9,190
Location:
Italia

Status:


Multumesc! M-am uitat un pic pe net dar pana la urma le-am facut cu ce aveam prin frigi si dupa pofta. Am prajit putina ceapa verde cu dovleac, o felie de salam si o rosie. A iesit....excelent! ;)
Dar mai am , deci voi face si cum ai scris tu. :grazie:
Azi am mancat... :cocomer: :buun:
 
Top
view post Posted on 8/6/2015, 14:10
Avatar

HOINAR de-al casei
>>>>

Group:
Moderatori
Posts:
574

Status:


am uitat ca se poate face si piadizza ...uite aici un video ca idee ...
oricum se mananca in loc de paine ...ai vazut...eu zilele trecute am mancat-o cu salata de vinete ....
in perioada asta o mananc aproape zilnic , deoarece nu are drojdie de bere ca painea , si eu ma feresc pt. intoleranta la drojdie

 
Web|  Top
view post Posted on 9/6/2015, 00:21

HOINAR de-al CASEI
>>>>>

Group:
Administrator
Posts:
9,190
Location:
Italia

Status:


Hehe, mersi de video, am vazut ca au facut la cuptor, pe punga mea scria sa le faci pe plita fara ulei, intorcand insa mai des de pe o parte pe alta. Bune idei, multam! :salutari: :grazie:
ps. si eu am vinete acum, maine asa fac ;)
 
Top
view post Posted on 9/7/2015, 16:37

HOINAR de-al CASEI
>>>>>

Group:
Administrator
Posts:
9,190
Location:
Italia

Status:


Am facut cred prima oara vinete umplute. La Napoli le zice "scarpetta" :) Taiat in doua pe lungime, calit cu ceapa si rosii miezul vinetei, adaugat si sunca taiata cubulete, umplut si le-am facut tot in tigaie, nu la cuptor. Excelente!
O poza de pe net, cam cu au iesit (uitasem sa pozeze) nu e a mea, ca idee ;)
melanzaneabarchetta
 
Top
1970 replies since 30/9/2009, 09:54   12350 views
  Share